Et pakkuda parimat kogemust lehekülje külastamisel, kasutame küpsiseid. Teenuste kasutamisega jätkamisel nõustud meie privaatsustingimustega
Ma nõustun

LAEN ETTEVÕTTELE
KÄIBEKAPITAL JA INVESTEERINGUD

Ettevõttele kohandatud laen käibekapitaliks või põhivara investeeringuteks kuni EUR 1,000,000.
KASUTAGE VÕIMALUST ETTEVÕTET LAIENDADA
TAOTLE RAHASTUST

TOODE

Ärilaen on meie kõige populaarsem toode ning see on hea alternatiiv või täiendus pangalaenule. Mitmed kliendid, kes seda toodet on kasutanud, hindavad toote paindlikkust ja väljastamisprotsessi kiirust. Toode sobib kõikidele tootmisettevõtetele, mistahes otstarbeks. Näited olukordadest, kuhu on sobilik ärilaenu kaasata:
  • Suuremas mahus tarnimise puhul kaasneb soodustus
  • Uue esinduse või haru avamine
  • Uue kodulehe arendus või veebipoe avamine
  • Uute seadmete hankimine äri laiendamise eesmärgil

25 000

Keskmine väljastatud laenusumma (EUR)

84%

Klientidest kasutavad meie rahastust korduvalt

14 kuud

Keskmine laenuperiood

TINGIMUSED

Rahastamise kaasamine on järgmistel tingimustel:
Laenusumma Laen kuni EUR 1,000,000
Tähtaeg Lühike ja pikk tagasimakseperiood 3 kuni 36 kuud
Finantseerimise kulu Finantseerimise kulu alates 8% aastas*
Maksegraafik Annuiteetgraafik või ühekordne makse tähtaja lõppedes
Tagatis Alla EUR 25,000 laenule üldjuhul tagatist pole vaja
Dokumentatsioon Bilanss ja pangakonto väljavõte
Lepingutasu Vastavalt hinnakirjale
* Kõige madalamat finantseerimise kulu on võimalik saada ettevõtetel, kellel on stabiilsed rahavood ja kõige kõrgem krediidireiting. Keskmine finantseerimiskulu on 12% (seisuga 31. august 2017). Finantseerimise kulu on kõikide intressimaksete summa jagatud väljastatud laenusumma. Keskmine aastane intressimäär on 22% (seisuga 31. august 2017).

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

KELLELE SOBIB CAPITALIA ÄRILAEN

Capitalia laen on keskmise ajaperioodiga laen ettevõtetele käibekapitali või põhivara investeeringuteks. Meie toode on loodud spetsiaalselt väikese ja keskmise suurusega ettevõtete rahastamiseks ning see on lihtsamini ligipääsetav kui pangalaen. Lisamaterjale ning abivahendeid rahastamise taotlemiseks leiate meie kodulehe sektsioonist vahendid.

MILLEKS VALIDA MEIE LAEN?

Capitalia laen on alternatiivne rahastus ettevõtetele, mis tähendab, et meie antud rahalised vahendid võivad olla pangalaenu täienduseks või selle asenduseks. Capitalia on lahenduseks olukordades, kus raha on vaja kiirelt ja lihtsalt. Kuna spetsialiseerume väikeste ettevõtete rahastamises, on meie taotlusprotsess ning laenuväljastamise aeg kiirem kui pankadel ning vajalike dokumentide arv väiksem. Capitalia võtab analüüsi peaaegu kõikide tegevusvaldkondade laenutaotlusi. On vaid paar sektorit, mille ettevõtteid me ei rahasta.

KAS LAENU TAOTLEMISEGA KAASNEVAD KA LISAKULUD?

Ei, taotluse üle vaatamisega ei kaasne lisakulusid. Vaatamata otsusele, kas me saame laenu väljastada või mitte, taotluse hindamise kulud jäävad meie kanda. Laenu väljastamise puhul palume kliendil maksta lepingutasu ning notariaalsed kulud, mis kaasnevad tagatislepingu sõlmimisel (kui tagatisega laen). Tasud on vastavalt meie hinnakirjale.

KUI SUUR ON INTRESS?

Laenutasud ja intress otsustatakse igat ettevõtet eraldi analüüsides. Oleme arendanud enda krediidireitingu arvestusmeetodi, mis võtab arvesse enam kui 100 parameetrit ning annab tulemuseks võimaliku kliendile väljastatava laenusumma ning tingimused. Rakendame pidevalt meetmeid, mille käigus langetame hea maksekäitumise korral intressi. Samuti on korduvklientidel madalam lepingutasu.

KUI PIKAKS LAENUPERIOODIKS SAAN LAENU TAOTLEDA?

Käibekapitali laenud on maksimaalse tähtajaga kuni 1 aasta, investeerimislaen kuni 3 aastat. Vaatamata laenu tähtajale, on alati võimalik laen enneaegselt tagastada (ilma trahvide lisandumiseta). Olukordades, kus ettevõttel on vaja vaid lühiajalist rahasüsti, soovitame kasutada arvete müügi teenust. Pikemaajaliste projektide jaoks soovitame tutvuda meie investeerimislaenu tootega.

KAS MUL ON VÕIMALIK LAEN ENNETÄHTAEGSELT TAGASTADA?

Jah, saate laenu tagastada ennetähtaegselt ilma leppetasuta. Varajase tagasimakse puhul on vaja tasuda vaid jooksva kuu intress.

KAS ÜHEL ETTEVÕTTEL VÕIB KORRAGA OLLA MITU AKTIIVSET CAPITALIA TOODET?

Jah, kliendid, kellel ettevõttel juba on üks Capitalia laen, võivad taotleda samale või seotud ettevõttele lisalaenu. Igale kliendile on määratud krediidilimiit, mida pidevalt uuendame värskete finantsandmete põhjal. Klient saab võtta 1 tööpäeva jooksul limiidi piires lisalaenu. Lisarahastust saab taotleda ning vaba limiiti vaadata meie finantsplaneerimise platvormil Minu Capitalia.

KAS LAENU SAAVAD TAOTLEDA KA ETTEVÕTTED, KELLEL JUBA ON MUUD LAENUKOHUSTUSED?

Jah, Capitalia võtab krediidianalüüsi ka ettevõtted, kellel juba on laenukohustusi nagu näiteks pangalaen. Meie laen on kõigest osa ettevõtte rahastamisvõimaluste „menüüst“ ning tavaliselt saab seda kasutada kui lisana pangalaenule.

KUIDAS KÄITUDA MITTESTANDARDSETE LAENUVAJADUSTE PUHUL?

Ebastandartsete laenusoovide puhul paluksime kontakteeruda meie spetsialistidega telefoni teel või visiidiga kontorisse. Capitalia on tulnud välja toodetega, mis sobivad vastavalt olukorra eripärale ning me saame kiire hinnanguga teile teada anda, mis on teie ettevõttele parim variant. Samuti oleme valmis kliente suunama teiste kanalite kaudu kapitali kaasama nagu näiteks äriinglid, pangad või riskikapitalifondid.

MILLAL HAKKAB LAENU TAGASIMAKSMINE?

Laenu tagasimaksmine algab kuu aega pärast laenu väljastamist. Erakorralistel juhtudel on võimalik kokku leppida ka ettevõttele kohandatud graafik – näiteks ainult intressimaksed esimestel kuudel. Kokkuleppel on võimalik ka ärilaen väljastada krediidiliini tingimustega, kuid sellisel juhul peab klient arvestama kõrgema intressimääraga.

KUIDAS TEHA ETTEPANEKUID JA KAEBUSI?

Kuulaksime hea meelega teie soovitusi ning vaatame üle kõik kaebused meie töö kohta. Palun saatke oma tagasiside ja kommentaarid e-mailile tagasiside@capitalia.ee või helistage kontakttelefonile. Kõik kaebused vaadatakse üle ettevõtte juhtkonna poolt ning lahendatakse vähem kui 7 päevaga.

KLIENDI NÄITED

Ventus Roasting

Ventus Roasting tegeleb kohviubade röstimise, pakendamise ja müügiga Tallinna külje all Lool. Protsessi on võimalik endal kohapeal jälgida või tellida kaup interneti teel. Capitalia aitas soetada röstimise seadmeid.

AT Treeningud

Ettevõte pakub praktilisi koolitusi, mille eesmärk on eneseareng valdkondades nagu müügipsühholoogia, messkonnatöö, teenindus ja palju muud. Capitalia abiga valmib ettevõttel uus koolituskeskus.

Ra Optika

Ciliaris omab Tallinnas optikapoodi Ra Optika, mis müüb trendikaid prilliraame ja -klaase. Capitalia sai rahastamise pakkumisega kaasa aidata uue optikapoe avamisele väiksemas Eesti linnas

Veerenni Kvartal

Veerenni Kvartal tegeleb toitlustamise ning puidu töötlemisega. Puidutöötlemise äri kasvatamiseks oli Veerenni Kvartalil vaja osta uusi seadmeid. Uute seadmete ostmiseks sai Veerenni Kvartal abi Capitalia ärilaenu näol.

Reklaampinnad

Ettevõte tegeleb reklaamide paigaldamisega – välireklaamid, stendid, kleebised jms. Mitte ükski väljakutse pole nende jaoks liiga keeruline!

Take a look

Laiendades olemasolevat äri, sai ettevõte endale avada uue ja suurema optika müügiesinduse Riia kesklinnas
+372 881 0880