Me kasutame küpsiseid

PIKAAJALINE RAHASTAMINE ETTEVÕTETELE

Pikaajaline ärilaen kuni EUR 1,000,000 on projektide rahastamiseks ja ettevõtete ülevõtmiseks.
KASUTAGE VÕIMALUST ETTEVÕTET LAIENDADA
TAOTLE RAHASTUST

TOODE

Meie investeeringute rahastamise laen on mõeldud ettevõtete pikaaegsete projektide finantseerimiseks. See on mugav lahendus pangalaenu lisana ja riskikapitali asendusena. Laen on suunatud stabiilsete rahavoogudega ettevõtetele, kellel on soov ettevõtet oluliselt kasvatada. Kliendid kasutavad seda rahastamisviisi ka teistelt osanikelt osaluse väljaostmiseks. Selliste projektide rahastamine on tuntud ka kui mezzanine rahastamine.
Sellise rahastamise taotlemisprotsess on pikem võrreldes teiste Capitalia toodetega ning võib võtta aega 1-3 kuud. Laen väljastatakse põhjaliku korporatiivpanganduse analüüsi ning rahavoogude prognoosi põhjal. Selliste projektide rahastamiseks kaasame tavaliselt investoreid CAPITALIA.ME laenuplatvormi kaudu. Näited rahastamise eesmärkidest:
  • Ettevõtte tootmishoonete laiendamine ja uute seadmete ost
  • Kaasosanikelt osaluse väljaostmine
  • Uue toote turulepaiskamine
  • Alustada või laiendada toodete müüki eksporditurul

TINGIMUSED

Kaasa ettevõttesse rahastust alljärgnevatel tingimustel:
Laenusumma Alates EUR 100,000 kuni 1,000,000
Tähtaeg 1 kuni 5 aastat
Finantseerimise kulu Aastane intressimäär 12%
Maksegraafik Järkjärguline laenu amortisatsioon
Dokumentatsioon Sõltub eraldi igast tehingust
Lepingutasu Vastavalt hinnakirjale

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

MIS ON INVESTEERIMISLAEN VÕI MEZZANINE-LAEN?

Mezzanine laen on Eestis uus, kuid kiiresti kasvav rahastamisallikas ettevõtete finantseerimiseks. Mezzanine laen on hea asendus riskikapitali või pangalaenu kasutamiseks, kuna see kombineerib mõlema rahastamisviisi parimad omadused. Tõlkes tähendab sõna „mezzanine“ hoone vahekorrust ning sellest tuleneb ka selle tähendus finantseerimisel – mezzanine laenu omadused on justkui riskikapitali ja pangalaenu „korruse“ vahel. Mezzanine laenule on veel mitmeid teisi nimetusi – allutatud, teise järjekoha või paralleelne laen. Lihtsuse mõttes nimetame seda lihtsalt investeeringute rahastamiseks.

MIS ON INVESTEERIMISLAENU EELISED RISKIKAPITALI EES?

Riskikapital on hea rahastamisallikas ettevõtetele, kuna sellega ei kaasne intressimaksete ega põhiosa tagasimaksmise kohustust. Küll aga tähendab riskikapital kõrgemat kapitali hinda, kohustust müüa ettevõte tulevikus ning ettevõte juhtimisülesannete jagamist rahastajatega. Seevastu on laen ettevõtetele odavam rahastusviis ning ei kohusta osaluse jagamist ja laseb ettevõttel säilitada täieliku iseseisvuse juhtimisküsimustes. Capitalia investeerimislaenu võib kasutada ka lisana riskikapitali laenule.

MIS ON INVESTEERIMISLAENU EELISED PANGALAENU EES?

Meie investeerimisfond on oluliselt kättesaadavam kui pangalaen, sest laenule pole vaja tagatiseks kommertspanti ega kinnisvara. Samuti on võimalik investeerimislaenu taotleda lühema tegevusajaga ja väiksematel ettevõtetel, kui on pankade tingimustes ning maksegraafik on kohandatav vastavalt ettevõtte rahavoogudele. Tihtipeale kasutatakse meie investeerimislaenu panagalaenu lisana olukorras, kus pank ei ole nõus finantseerima projekti kogumahus.

KUI PIKK ON INVESTEERIMISLAENU TAOTLEMISE PROTSESS?

Investeerimislaenu taotlemise protsess toimub sarnaselt riskikapitali taotlemisele ning Capitalia peab saama detailse ülevaate mitte ainult ettevõtte finants- ja tegevusplaanidest, vaid ka juhtkonnast, turu väljavaadetest ja äristrateegiast. Selletõttu on finantsanalüüsi, hindamise, läbirääkimiste ja lepingu vormistamise protsess pikem kui pankadel, kuid harva üle 3 kuu. Juhul kui rahastamist on vaja kiiremas korras, olete oodatud tutvuma meie teiste rahastamistoodetega.

KAS INVESTEERIMISLAEN VÕIMALDAB ETTEVÕTTEL KAASATA KA MUID RAHASTAMISVÕIMALUSI?

Meie investeerimislaen teeb ettevõttel lihtsamaks teistest rahastusallikatest kapitali kaasamise ning seda soodsamatel tingimustel – nii riskikapitali kui ka pangalaenu. Kuna Capitalia viib läbi põhjaliku analüüsi ettevõtte kohta, siis on pankade ja riskikapitali investoritel madalam risk. Meie investeerimislaenu saab kasutada ka rahastamisallikate hajutamise eesmärgil, et vähendada ettevõtte sõltumist ühest rahastajast, näiteks pangast. Capitalia pakub teile hea meelega nõustamist kapitali kaasamises.

KAS LAEN ON SOBILIK KA IDUFIRMADE TEGEVUSE RAHASTAMISEKS?

Ei, investeerimislaen on mõeldud ettevõtetele, kellel on stabiilsed rahavood ning tegevuse alustamisest möödas vähemalt paar aastat. Kui suuremahulist rahastust soovib taotleda noorem ettevõte, soovitame teil tutvuda Capitalia alternatiivsete rahastamisviiside taotlemise juhendiga.

KLIENDI NÄITED

Dot Holding

Dot Holding haldab kaubad.ee veebipoodi, millega pakub ettevõtetele erinevaid reklaamtoodete lahendusi. Suurte klienditellimuste täitmiseks oli ettevõttel vaja tooteid ette osta, milles oli neile abiks Capitalia arvete müük.

AT Treeningud

Ettevõte pakub praktilisi koolitusi, mille eesmärk on eneseareng valdkondades nagu müügipsühholoogia, messkonnatöö, teenindus ja palju muud. Capitalia abiga valmib ettevõttel uus koolituskeskus.

Ra Optika

Ciliaris omab Tallinnas optikapoodi Ra Optika, mis müüb trendikaid prilliraame ja -klaase. Capitalia sai rahastamise pakkumisega kaasa aidata uue optikapoe avamisele väiksemas Eesti linnas

Veerenni Kvartal

Veerenni Kvartal tegeleb toitlustamise ning puidu töötlemisega. Puidutöötlemise äri kasvatamiseks oli Veerenni Kvartalil vaja osta uusi seadmeid. Uute seadmete ostmiseks sai Veerenni Kvartal abi Capitalia ärilaenu näol.

Reklaampinnad

Ettevõte tegeleb reklaamide paigaldamisega – välireklaamid, stendid, kleebised jms. Mitte ükski väljakutse pole nende jaoks liiga keeruline!

Take a look

Laiendades olemasolevat äri, sai ettevõte endale avada uue ja suurema optika müügiesinduse Riia kesklinnas
+372 5199 0880