Et pakkuda parimat kogemust lehekülje külastamisel, kasutame küpsiseid. Teenuste kasutamisega jätkamisel nõustud meie privaatsustingimustega
Ma nõustun

PIKAAJALINE RAHASTAMINE ETTEVÕTETELE

Pikaajaline ärilaen kuni 10 000 000 EUR on investeeringute ja projektide rahastamiseks ning ettevõtete ülevõtmiseks.
KASUTAGE VÕIMALUST ETTEVÕTET LAIENDADA
TAOTLE RAHASTUST

TOODE

Meie investeerimislaen on mõeldud stabiilsete rahavoogudega ettevõtetele, kellel on soov ettevõtet oluliselt laiendada. Kliendid asutavad seda rahastamisviisi ka teistelt osanikelt osaluse väljaostmiseks.
Sellise rahastamise taotlemisprotsess on pikem võrreldes teiste Capitalia toodetega ning võib võtta aega 1-3 kuud. Laen väljastatakse põhjaliku korporatiivpanganduse analüüsi ning rahavoogude prognoosi põhjal. Selliste projektide rahastamiseks kaasame tavaliselt investoreid investeermis platvormi kaudu. Näited rahastamise eesmärkidest:
  • Ettevõtte tootmishoonete laiendamine ja uute seadmete ost
  • Kaasosanikelt osaluse väljaostmine
  • Uue toote turulepaiskamine
  • Alustada või laiendada toodete müüki eksporditurul

TINGIMUSED

Kaasa ettevõttesse rahastust alljärgnevatel tingimustel:
Laenusumma Alates 50 000 EUR kuni 10 000 000 EUR
Tähtaeg 3 kuni 5 aastat
Ettevõtte osalus Tavaliselt 10% kuni 49%
Maksegraafik Järkjärguline laenu amortisatsioon
Dokumentatsioon Sõltub eraldi igast tehingust
Lepingutasu Vastavalt hinnakirjale

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

MIS ON RISKIKAPITAL?

Riskikapital on investeering ettevõtte aktsiakapitali. Sellistele investeeringutele ei ole fikseeritud intressimäära, investorid saavad kasu tulevikus, ettevõtte aktsiate müügist. Riskikapitali investorid jagavad hea meelega oma kontakte, nõuandeid ja muid ressursse, et aidata kaasa ettevõtte kasvule. Üldiselt soovivad riskikapitalifondid oma investeeringuid müüa 3-5 aasta jooksul alates investeeringu kuupäevast.

KES ON ÄRIINGEL?

Äriingliks on eraisik, kes pakub ettevõttele rahalist osalust omakapitalis. Sellised erainvestorid investeerivad tavaliselt kuni 50 000 EUR ja osalevad ettevõtte arengus suhteliselt varasest staadiumist. Capitalia pakub äriingliteks usaldusväärseid ja professionaalseid erainvestoreid, kes pärast investeerimist soovivad aktiivselt osaleda ettevõtte arengus, aidates ettevõttel kasvada. Lisateavet äriinglite ja riskikapitali kohta ning praktilisi näpunäiteid selle kohta, kuidas sellist rahastamist meelitada, leiate meie alternatiivsete rahastamisallikate ligimeelitamise juhendist.

KAS RISKIKAPITAL ON VÕRDELINE PANGA RAHASTUSEGA?

Riskikapital ja äriinglid ei asenda, vaid täiendavad pankade pakutavaid finantstooteid. Tihtipeale on riskikapital oluline tegur pankade veenmises finantseeringuks ja paremate tingimuste saamiseks. Riskikapital sobib ka ettevõtetele, mis pole veel kasumlikud ning millele ei anta pangalaenu.

KUI PIKK ON INVESTEERIMISLAENU TAOTLEMISE PROTSESS?

Investeerimislaenu taotlemise protsess toimub sarnaselt riskikapitali taotlemisele ning Capitalia peab saama detailse ülevaate mitte ainult ettevõtte finants- ja tegevusplaanidest, vaid ka juhtkonnast, turu väljavaadetest ja äristrateegiast. Selletõttu on finantsanalüüsi, hindamise, läbirääkimiste ja lepingu vormistamise protsess pikem kui pankadel, kuid harva üle 3 kuu. Juhul kui rahastamist on vaja kiiremas korras, olete oodatud tutvuma meie teiste rahastamistoodetega.

KAS LAEN ON SOBILIK KA IDUFIRMADE TEGEVUSE RAHASTAMISEKS?

Ei, investeerimislaen on mõeldud ettevõtetele, kellel on stabiilsed rahavood ning tegevuse alustamisest möödas vähemalt paar aastat. Kui suuremahulist rahastust soovib taotleda noorem ettevõte, soovitame teil tutvuda Capitalia alternatiivsete rahastamisviiside taotlemise juhendiga.

KLIENDI NÄITED

Ventus Roasting

Ventus Roasting tegeleb kohviubade röstimise, pakendamise ja müügiga Tallinna külje all Lool. Protsessi on võimalik endal kohapeal jälgida või tellida kaup interneti teel. Capitalia aitas soetada röstimise seadmeid.

AT Treeningud

Ettevõte pakub praktilisi koolitusi, mille eesmärk on eneseareng valdkondades nagu müügipsühholoogia, messkonnatöö, teenindus ja palju muud. Capitalia abiga valmib ettevõttel uus koolituskeskus.

Ra Optika

Ciliaris omab Tallinnas optikapoodi Ra Optika, mis müüb trendikaid prilliraame ja -klaase. Capitalia sai rahastamise pakkumisega kaasa aidata uue optikapoe avamisele väiksemas Eesti linnas

Veerenni Kvartal

Veerenni Kvartal tegeleb toitlustamise ning puidu töötlemisega. Puidutöötlemise äri kasvatamiseks oli Veerenni Kvartalil vaja osta uusi seadmeid. Uute seadmete ostmiseks sai Veerenni Kvartal abi Capitalia ärilaenu näol.

Reklaampinnad

Ettevõte tegeleb reklaamide paigaldamisega – välireklaamid, stendid, kleebised jms. Mitte ükski väljakutse pole nende jaoks liiga keeruline!

Take a look

Laiendades olemasolevat äri, sai ettevõte endale avada uue ja suurema optika müügiesinduse Riia kesklinnas
+372 881 0880