Et pakkuda parimat kogemust lehekülje külastamisel, kasutame küpsiseid. Teenuste kasutamisega jätkamisel nõustud meie privaatsustingimustega

INNOVATIIVNE RAHASTAMINE
KAUBANDUSETTEVÕTJALE

Uuenduslik automaatse tagasimaksega laen jaemüüjatele ning restoranipidajatele, kes pakuvad klientidele kaardimakse võimalust.

TOODE

Meie laen kaubandusettevõtetele või POS laen on ainulaadne toode kauplustele või restoranidele. Kui klient saab laenu kätte, algab selle tagasimaksmine automaatselt makseterminali tulust. Enne lepingu sõlmimist on kokku lepitud kindel protsent, mis arvestatakse maha igast kaardiga makstud tehingust. Selle tulemusel toimub laenu tagasimaksmine vaid siis, kui ettevõttel on sissetulek. Kliendid kasutavad toodet tihti tipphooaegade eel. Näited olukordades, kuhu on sobilik POS laenu kaasata:
  • Restoranile või kohvikule suveterrassi ehitamine
  • Toodete ostmine, et hooajaks ette valmistuda
  • Uute esinduste avamine või ostmine
  • Veebipoe loomine

12 000

KESKMINE VÄLJASTATUD LAEN (EUR)

90%

PÖÖRDUB MEIE POOLE TAGASI

8 kuud

KESKMINE LAENUPERIOOD

KUIDAS SEE TÖÖTAB

Tahame, et ettevõte kasvaks sujuvalt ning, et laenu tagasimaksed toimuksid tasakaalus sissetulekuga, mis tuleb teile maksekaardiga laekuvast müügitulust:

TINGIMUSED

Rahastamise kaasamine on järgmistel tingimustel:
Laenusumma Laen kuni EUR 100,000
Tähtaeg Kuni 12 kuuks
Finantseerimise kulu Madalaim finantseerimise kulu aastas 8% *
Maksegraafik Automaatne tagasimakse kaardimakse tehingutelt
Tagatis Keskmiselt kuni EUR 25,000 ilma tagatiseta
Dokumentatsioon Bilanss ja makseterminali väljavõte
Lepingutasu Vastavalt hinnakirjale
* Kõige madalamat finantseerimise kulu on võimalik saada ettevõtetel, kellel on stabiilsed rahavood ja kõige kõrgem krediidireiting. Keskmine finantseerimiskulu on 14% (seisuga 31. detsember 2016). Finantseerimise kulu on kõikide intressimaksete summa jagatud väljastatud laenusumma. Keskmine aastane intressimäär on 24% (seisuga 31. detsember 2016).

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

KELLELE JA MIS OLUKORRAS SOBIB LAEN KAUBANDUSETTEVÕTJALE

Laen kaubandusettevõtjale ehk POS laen on välja töötatud toote müügi ja teenusepakkumisega tegelevate ettevõtete jaoks, kes võimaldavad ostude eest tasuda kaardimaksega. Laen on kiire ja lihtne viis, kuidas käibekapitali rahastust saada näiteks müügi tipphooaja tarvis (jaanipäev, jõulud jne.)

MILLISED ETTEVÕTTED VÕIVAD TAOTLEDA POS LAENU

POS laenu saavad taotleda ettevõtjad, kellel on makseterminal, mis on kasutusel olnud vähemalt 3 kuud. Maksimaalne laenusumma, millega saame ettevõtet rahastada sõltub makseterminali igakuisest müügitulust.

MILLINE ON MAKSIMAALNE LAENUSUMMA

Laenusumma sõltub ettevõtte tegevusalast, tegevusaja pikkusest ning müügitulu stabiilsusest. Makseraskuste vältimiseks ei saa laenusumma olla suurem, kui ettevõtte kahe kuu makseterminali käive kokku.

KAS MAKSETERMINAL VÕIB OLLA ÜKEKÕIK MILLISE PANGA POOLT?

POS laenu saamiseks peab makseterminal olema seotud Citadele pangaga. Juhul kui ettevõttel on mõne muu panga makseterminal, siis pakume lihtsat üleviimise lahendust, et makseterminal Citadele pangaga siduda.

KUIDAS KÄIB POS LAENU TAGASIMAKSMINE?

POS laenu tagasimaksmine käib automaatselt. Lepingus on välja toodud, kui suur osa igast makseterminaliga saadud tulust läheb laenu tagasimakseks. Näiteks, kui lepinguga on määratud, et igast maksest kuulub 10% laenu tagasimaksmiseks, siis iga kord, kui teie kliendid tasuvad makseterminali kaudu, toimub teie laenu osaline tagasimaksmine.

MIKS KASUTADA LAENU KAUBANDUSETTEVÕTJALE

POS laen on ainulaadne lahendus Baltimaades, et laiemale spektrile ettevõtetele võimaldada laenu taotlemist. Toote peamine eelis on murevaba tagasimaksmisviis. Lisaks sellele, on tagasimaksed otseselt seotud ettevõtte sissetulekuga - maksate siis kui saate.

MILLISED DOKUMENDID PEAB TAOTLEMISE JAOKS SAATMA

Palume ettevõtetel saata pangakonto väljavõte ning eraldi ka makseterminali väljavõte vähemalt viimase 3 kuu kohta. Mõningatel juhtudel ning laenusumma puhul mis ületab EUR 10,000, palume ettevõtetel saata ka bilansiaruanne.

MILLISED ON FINANTSEERIMISE KULUD?

POS laenu intressiks on vahendustasu. Sõltuvalt laenuperioodi pikkusest võib vahendustasu olla 5% kuni 40% väljastatud laenust. Juhul kui väljastame EUR 1,000 laenu 10% vahetustasuga, siis tuleb kaardimaksetehingute tagasimakse kogusummaks EUR 1,100. Laenu taotlemine on tasuta, vaatamata sellele, kas otsus laen väljastada on positiivne või negatiivne.

KUI PIKAKS PERIOODIKS SAAB POS LAENU TAOTLEDA

POS laen väljastatakse kuni üheks aastaks. Kui ettevõttel on vaja pikemaaegset laenu, siis soovitame lähemalt uurida väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele suunatud toodet Ärilaen.

KUIDAS TEHA ETTEPAINEKUID JA KAEBUSI?

Kuulaksime hea meelega teie soovitusi ning vaatame üle kõik kaebused meie töö kohta. Palun saatke oma tagasiside ja kommentaarid e-mailile tagasiside@capitalia.ee või helistage kontakttelefonil. Kõik kaebused vaadatakse üle ettevõtte juhtkonna poolt ning lahendatakse vähem kui 7 päevaga.

KLIENDI NÄITED

Dot Holding

Dot Holding haldab kaubad.ee veebipoodi, millega pakub ettevõtetele erinevaid reklaamtoodete lahendusi. Suurte klienditellimuste täitmiseks oli ettevõttel vaja tooteid ette osta, milles oli neile abiks Capitalia arvete müük.

AT Treeningud

Ettevõte pakub praktilisi koolitusi, mille eesmärk on eneseareng valdkondades nagu müügipsühholoogia, messkonnatöö, teenindus ja palju muud. Capitalia abiga valmib ettevõttel uus koolituskeskus.

Ra Optika

Ciliaris omab Tallinnas optikapoodi Ra Optika, mis müüb trendikaid prilliraame ja -klaase. Capitalia sai rahastamise pakkumisega kaasa aidata uue optikapoe avamisele väiksemas Eesti linnas

Veerenni Kvartal

Veerenni Kvartal tegeleb toitlustamise ning puidu töötlemisega. Puidutöötlemise äri kasvatamiseks oli Veerenni Kvartalil vaja osta uusi seadmeid. Uute seadmete ostmiseks sai Veerenni Kvartal abi Capitalia ärilaenu näol.

Reklaampinnad

Ettevõte tegeleb reklaamide paigaldamisega – välireklaamid, stendid, kleebised jms. Mitte ükski väljakutse pole nende jaoks liiga keeruline!

Take a look

Laiendades olemasolevat äri, sai ettevõte endale avada uue ja suurema optika müügiesinduse Riia kesklinnas
+372 5199 0880