Me kasutame küpsiseid

Kas Teie ettevõttel on suur võlg? Siin on mõned soovitused:

Üks peamiseid põhjuseid rahaliste probleemide tekkimisel on ettevõtte võlad. Tavaliselt ilmneb selline olukord siis, kui majanduses on seisak ning ettevõttes ei toimu piisavalt müüki, et võlakohustusi täita. Paljud ettevõtte omanikud võtavad majanduskasvu ajal laene oma äri laiendamiseks. Seejärel aga püüavad hallata kõiki kohustusi, samaaegselt müügi langusega - tagajärjeks mitmete firmade pankrot. Juhul kui Teie ettevõttel on liigsed kohustused kuid pankroti väljakuulutamine pole mõeldav, siis võivad järgnevad soovitused Teile kasuks tulla.

5 nõuannet väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, kuidas vähendada võlgasid ning suurendada rahavoogusid

Küsi mistahes ettevõtjalt rahavoogude kohta ning nad ütlevad, et hilinevad maksed on peamine põhjus, mis tekitavad peavalusid ning unetuid öid. Väikeste ja keskmiste ettevõtete rahastajana, tegeleb Capitalia igapäevaselt ettevõtjatega, kes vajavad rahavoogude elavdamiseks käibekapitali juurde kaasamist.

5 kuldset reeglit „terveks“ rahavooks

„Käiberaha on kuningas“ ja arvatavasti iga ettevõtte elutee olulisim osa. Ilma vaba rahata jäävad kasumid tähtsusetuks. Tuhanded kasumlikud ettevõtted ebaõnnestuvad igal aastal, sest neil jääb puudu käiberahast. Õigete vahenditega saab ettevõte oma rahavoogusid kontrollida ja tagada parim finantsiline positsioon tarnijate ja klientide vahel.

5 enamlevinud müüti arvete müügi kohta

Arvete müük on hea võimalus ettevõtetele rahavoogude kontrollimiseks, kuna väljastatud arved tasutakse teile koheselt. Paraku on arvete müügi kohta levinud mõned müüdid, mis võivad jätta ettevõtjad ilma heast võimalusest oma rahavoogusid kontrollida. Toome välja 5 enamlevinud müüti, analüüsime neid ning võrdleme praktikas toimuvaga.
Category: Uudised Märksõnad: rahastamine, faktooring, arvete müük

Rahastuse saamine kui tööintervjuu läbimine

Ideed ettevõtte loomiseks ja arenguks Eestis kui ka mujal maailmas saavad rahastatud eelkõige pereliikmete, sõprade, inkubaatorite, riigitoetuste, äriinglite kui ka idufondide kaudu. Ettevõtte kasvuperioodis mõeldakse rohkem investeerimisfondidele, alternatiivsetele laenajatele kui ka kaubanduslikule atraktiivsusele. Tehes valiku eelnimetatute vahel, tuleb siiski ühtemoodi valmistuda. Järgmised viis soovitust võivad olla aluseks, et investor oleks huvitatud ideele ütlema “JAH”.

Capitalia väljastas eelmisel aastal 8 miljoni euro väärtuses laene

AS Capitalia finantseeris eelmisel aastal 465 Baltimaade ettevõtet enam kui 8 miljoni euroga. Pooled neist väikeettevõtetest olid Lätist, 40% Leedust ja 10% Eestist. Eelmise aastaga kasvas väljastatud laenude summa 180%, mis on suurim tõus alates 2012. aastast.

Miks jäävad pangad järjest rohkem ettevõtetest ilma?

Pole saladus, et väikese ja keskmise suurusega ettevõtted pakuvad pankadele huvi ainult seni, kui nad maksavad teenustasusid lihtsate teenuste eest nagu ülekanded, konto ja kaardi omamine, POS-terminalid jne. Kusjuures, pankade teenustasud väljenduvad väikestel ettevõtetel suurte kuludena. Kuna pangad ei tule ettevõtetele vastu ning jätavad finantseerimata suures osas väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid, eriti peale viimast finantskriisi, on loomulik, et selline suhtlus ei saa pikalt kesta.

Soodsamad maksetingimused teie klientidele!

Nüüdsest saavad kõik äriühingud rahastamisettevõtte Capitalia abiga oma klientidele (juriidilised isikud) pakkuda paindlikumaid maksetingimusi.
Category: Uudised Märksõnad: faktooring, arvete müük

Kõik saavad investeerida Capitalia poolt rahastatud ettevõtetesse läbi ühisrahastusplatvormi Mintos

Kõik investorid saavad luua endale konto ühisrahastusplatvormil Mintos ja alustada investeerimist Eesti väikestesse ja keskmise suurusega ettevõtetesse, aidates sellega kaasa Eesti ettevõtete ja majanduse kiiremasse arengusse.

3 lihtsat viisi, kuidas korrastada ettevõtte bilanssi

Bilanss ei ole vaid raport, mida tuleb Äriregistrile esitada, vaid see on ülevaade ettevõtte tegevusest, mille põhjal kreeditor otsustab, kas pakkuda ettevõttele finantseerimist või mitte. Samuti kasutavad bilanssi koostööpartnerid, et hinnata, kas tasub ettevõttega koostööd alustada või mitte.
Category: Äriplaan Märksõnad: väikeettevõtted, ressursid, vahendid

Capitalia on laenanud ettevõtetele enam kui 3 miljonit eurot

Capitalia on 2015. aasta jooksul laenanud Baltimaade väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele rohkem kui 3 miljonit eurot.

Finantsplaneerimise abivahend ettevõtetele

Planeeri ettevõtte rahavoogusid, et vältida üllatusi.
Category: Äriplaan Märksõnad: väikeettevõtted, ressursid, vahendid

Capitalia teeb koostööd ühisrahastus-platvorma Mintos

Investoritel on võimalus investeerida Capitalia poolt välja antud laenudesse ning tasumata arvetega tagatud lühiajalistesse laenudesse.
Category: Uudised Märksõnad: Investeerimine

Capitalia väikelaenu eelised või paar põhjust, miks valida Capitalia rahastamine

Capitalia ettevõtte rahastamine on hea võimalus firmadele, kellele traditsioonilised ärilaenud ei ole kättesaadavad või sobivad. Traditsioonilise ettevõtte laenu kättesaadavus võib sõltuda erinevatest aspektidest nagu firma tegutsemisaeg, sektor, finantsparameetrid jne. Enamikel juhtudele sõltub sobivus ettevõtte valikutest. Seetõttu on eriti oluline teada turul saadaolevate finantstoodete erinevusi.

Capitalia pakub väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele uuenduslikku rahastamise toodet - arve müük

Capitalia pakub väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele uut rahastamise toodet - arve müük. Arve müük on lihtne ja mugav võimalus ettevõtetele rahavoo parandamiseks ja käibekapitali juhtimiseks. Selle tootega saavad ettevõtted müüa väljastatud kauba või teenuse arve tasu saamiseks juba järgmisel päeval. See uus ja uuenduslik rahastamise toode on kaasaegne alternatiiv traditsioonilisele kommertspanga faktooringule.
Category: Uudised Märksõnad: faktooring, arvete müük

Mikrolaenu klient Versse: Koostöö Capitaliaga on avatud, lihtne ja professionaalne.

Meil on hea meel, et meil on kliente erinevatelt tegevusalades ning kes jagavad ka oma tähelepanekuid Capitalia ettevõtte rahastamise võimaluste kohta. Me usume, et see on huvitav ja kasulik meie olemasolevatele ja tulevastele klientidele.
+372 5199 0880